Aktualności

Przewoził małe dziecko będąc pod wpływem alkoholu – dalszą jazdę uniemożliwili mu ostrołęccy policjanci

Data publikacji 13.11.2017

Dzięki czujności policjantów z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego mieszkaniec powiatu makowskiego, będąc w stanie nietrzeźwości został wyeliminowany z ruchu drogowego. Wraz z nim jechała kobieta i małe dziecko, które nie znajdowało się w wymaganym przepisami foteliku. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy podczas kontroli. Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i nie wsiadanie za tzw. kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Poprawa bezpieczeństwa ,,na drodze” jest  dla policjantów priorytetem.  Wyeliminowanie kierowców na ,,podwójnym gazie”  jest jednym z elementów działań w tym zakresie.

Dlatego mundurowi prowadzą cały czas działania skierowane na tego rodzaju zagrożenie patrolując, m.in. zarówno radiowozami oznakowanymi, jak też ,,po cywilnemu”. główne ciągi komunikacyjne, jak i lokalne drogi na terenie miasta i powiatu.

W sobotę  około godziny  11:00 podczas prowadzonych działań na terenie gm. Olszewo –Borki policjantom z ostrołęckiej ,, drogówki” uwagę przykuł kierowca osobowego seata, którego sposób jazdy wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy.

W związku z powyższym pojazd został zatrzymany. Jego kierującym okazał się około 35 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego.

Mężczyzna przewoził około dwuletnie dziecko bez obowiązkowego fotelika do przewozu dzieci. Maluch  podróżował ,,na rękach” matki.

Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego alkohol. 35 – latek został poddany badaniu trzeźwości, niestety alkomat wskazał w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

Ponadto mężczyzna nie posiadał w trakcie kontroli prawa jazdy. Niebawem nieodpowiedzialny 35 – latek niebawem będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem.

Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu? Jak w przyszłości  będzie wyglądało życie nasze i naszej rodziny? Odpowiedź na postawione pytanie, czy warto?- jest chyba aż nadto oczywista.

 

Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się ,,do znajomych” już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

 

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

 

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

 

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

 

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy także o przewożenie dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony