Czarne punkty wodne na terenie pow. płońskiego - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czarne punkty wodne na terenie pow. płońskiego

Data publikacji 04.07.2019

Upalna pogoda, sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Pamiętajmy, by aktywność nad wodą łączyć z rozwagą, a nigdy z brawurą. Jeśli mamy taką możliwość wybierajmy te miejsca kąpieli wodnych, w których jest wykwalifikowana opieka ratownika. Policjanci uzupełniają oznakowanie w miejscach tzw. "Czarnych punktów wodnych".

Bezpieczeństwo nad wodą w największej mierze zależy od stosowania się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Kąpiele w miejscach niedozwolonych czy w stanie nietrzeźwości, a także niedostateczna opieka nad dziećmi to tylko niektóre z przyczyn tragedii. Takie zachowania jak skakanie do wody „na główkę”, szczególnie po intensywnej kąpieli słonecznej lub przemierzanie w samotności otwartych akwenów również jest niebezpieczne. Apelujemy więc do wszystkich amatorów wypoczynku nad wodą, aby korzystając z uroków kąpielisk zawsze zachowywali należytą ostrożność i kierowali się rozwagą.

 Nigdy nie łączmy alkoholu z uprawianiem sportów wodnych. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu wpływa na naszą zachowanie, a nad wodą wystarczy choćby chwila nieuwagi, aby doszło do niebezpiecznej sytuacji czy tragedii. Pamiętajmy, że nawet najspokojniejsza woda może być groźnym żywiołem. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków i wskazówek. Dzięki temu chwile spędzone nad wodą dostarczą nam odpoczynku i radości, a przede wszystkich będą bezpieczne – zarówno dla nas jak i innych miłośników wodnego wypoczynku.

Aby uczulić wypoczywających nad wodą na czyhające na nich zagrożenia, Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. Aktualnie na terenie naszego powiatu jest 8 oznaczonych czarnych punktów.

  • Gmina Raciąż  - miejscowość  Krajkowo -  Wyrobisko pożwirowe
  • Gmina Sochocin- miejscowość Sochocin - Rzeka Wkra
  • Gmina Sochocin- miejscowość Bolęcin  - Rzeka Wkra
  • Gmina Płońsk - miejscowość Dalanówek -Wyrobisko pożwirowe
  • Gmina Płońsk- miejscowość Arcelin - Wyrobisko gliny
  • Gmina  Czerwińsk nad Wisłą - miejscowość Czerwińśk nad Wisłą - Rzeka Wisła
  • Gmina   Załuski- miejscowość Przyborowice Dolne -  Żwirownia

Dzielnicowi wraz z przedstawicielami samorządów lokalnych uzupełniają brakujące tablice ostrzegawcze w w/w punktach.

W tym roku na terenie powiatu płońskiego pojawi się nowy czarny punkt wodny. Stanie on w miejscowości:  Michalinek (pow. płoński, wyrobisko pożwirowe),


KGP/K. Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony