Aktualności

Kierowca stracił prawo jazdy. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h

Data publikacji 23.03.2023

Policjanci żyrardowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 111 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-letniemu kierowcy i skierowali wniosek o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy.

We wtorek ( 21.03) w Mszczonowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali do kontroli kierującego fordem. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. 33-letni kierujący złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 61  km/h policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 2000zł oraz przypisali do jego konta 14 punktów karnych.

Tego samego dnia w Bartnikach, do kontroli został zatrzymany kierujacy fordem, 34-letni mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska, który również w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Poruszał się z prędkością 100 km na godzinę. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 zł i 11 punktami karnymi.

 

 

Kierowco, zwolnij! Bądź odpowiedzialny! Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych

 

 

 

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka

Powrót na górę strony