Aktualności

ZOSTAŃ POLICJANTEM - DZIEŃ OTWARTY W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W ŻYRARDOWIE

Data publikacji 22.03.2023

Dziś odbył się dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie. Na terenie jednostki policjanci gościli uczniów szkół średnich. W ciągu całego dnia Komendę Policji odwiedziło ponad 50 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu żyrardowskiego. Młodzi ludzie, stojący przed życiowymi wyborami ścieżek zawodowych mogli zapoznać się z naszą ofertą i dowiedzieć się wszystkiego o etapach rekrutacji do Policji.

Zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia w życiu czegoś pożytecznego oraz pracowania na rzecz społeczeństwa. Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca duże możliwości rozwoju.

Podczas spotkania z młodzieżą zostało zaprezentowane szerokie spektrum zadań, jakie między innymi należą do policjantów. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantem Wydziału Prewencji i dowiedzieć się jak wyglądają początki służby po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego. Przy innych specjalnie przygotowanych stanowiskach młodzi ludzie mogli posłuchać o działaniach podejmowanych przez Wydział Kryminalny i Wydział Ruchu Drogowego. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zobaczenia sprzętu i wyposażenie jakim dysponują mundurowi.

W czasie pobytu w budynku komendy młodzież obejrzała niektóre pomieszczenia, m.in. pokoje przesłuchań, pomieszczenia techników kryminalistyki. Uczniowie mogli też porozmawiać
z oficerem dyżurnym. Liczymy na to, że już niedługo oni sami staną w niebieskim mundurze.

 

Autor: sierż. Julia Szczygielska

 

Powrót na górę strony