Aktualności

Za groźby i uporczywe nękanie najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 16.03.2023

Żyrardowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uporczywe nękanie oraz kierowanie gróźb karalnych wobec byłej partnerki. Na podstawie zebranych dowodów sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawieni wolności.

W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzone jest śledztwo z zawiadomienia mieszkanki Żyrardowa, dotyczące uporczywego nękania przez byłego partnera. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się żyrardowscy funkcjonariusze. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że do przestępstwa dochodziło od początku stycznia 2023r. Mężczyzna nękał kobietę wielokrotnie dzwoniąc do niej i pisząc wiadomości o treściach obraźliwych, a także śledził ją i nachodził w miejscu zamieszkania. Ponadto groził kobiecie oraz jej córce uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Zebrany w tej sprawie przez Policję materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 32-letniemu mieszkańcowi Nowego Dworu Mazowieckiego zarzutów uporczywego nękania oraz kierowania gróźb karalnych wobec byłej partnerki. Sąd Rejonowy w Żyrardowie, na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Kto popełnia przestępstwo stalkingu, czyli uporczywie nęka inną osobę lub osoby jej najbliższe i jeśli takie zachowanie wzbudza u pokrzywdzonego poczucie zagrożenia lub też istotnie narusza jego prywatność, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.

st.sierż. Patrycja Sochacka

Powrót na górę strony