Aktualności

Policjanci uczyli najmłodszych na rodzinnych piknikach

Data publikacji 06.06.2017

Miniony weekend obfitował w pikniki rodzinne, w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci starali się odwiedzić każdy z festynów na który zostali zaproszeni.

W sobotę (3 czerwca)policjanci wzięli udział w „Salezjańskim Święcie Młodości”, natomiast w niedzielę (4 czerwca) w pikniku rodzinnym na terenie AQUA w Żyrardowie oraz na imprezie z okazji Dnia Dziecka w Radziwiłłowie.

 

Podczas spotkań nie tylko z bliska można było zobaczyć radiowóz czy przymierzyć policyjnego „żółwia” (sprzętu PZ) ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy policjantów. Na przygotowanych przez policjantów stanowiskach znalazły się m.in. ulotki przybliżające KMZB, aplikację Moja Komenda, a także promujące pracę w policji. Dodatkowo dla dzieci przygotowane zostały m.in. QUIZY, krzyżówki, puzzle a dla najmłodszych kolorowanki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki atrakcyjnej formie w ramach akcji „Mój rower moje życie” najmłodszym cyklistom przekazana została wiedza na temat zasad poruszania się po drogach.

 

 

asp. Agnieszka Ciereszko

Powrót na górę strony