Aktualności

Policjanci w szkole, uczniowie na komendzie

W ramach akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” policjanci KPP w Żyrardowie organizują spotkania w szkołach, drugą formą aktywności we współpracy z dziećmi i młodzieżą są wizyty na komendzie.

Od początku tygodnia st. asp. Robert Pyta rozpoczął kolejny cykl spotkań w szkołach podczas, których poruszane są tematy z zakresu bezpieczeństwa, m.in.: Dopalacze, Cyberprzemoc, Handel Ludźmi, Bezpieczne Wakacje, Bezpieczna Woda czy Demoralizacja nieletnich-konsekwencje prawne. W zajęciach wzięło udział prawie 200 uczniów z Zespołu Szkół nr 6.

 

Natomiast w środę (24-05) żyrardowską komendę odwiedzili uczniowie klasy1a z Zespołu Szkół nr 2 w Żyrardowie, którzy chcieli z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. St. asp. Robert Pyta oprowadził uczniów wrz z opiekunami i przybliżył im codzienną pracę komendy. Miły akcentem wizyty było spotkanie z kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego- asp. sztab. Markiem Bednarzem, który oprócz przypomnienia o ważnych zasadach dotyczących bezpieczeństwa na drodze wręczył dzieciom upominek- odblask.

 

 

 

asp. Agnieszka Ciereszko

Powrót na górę strony