Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na terenie powiatu żyrardowskiego - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na terenie powiatu żyrardowskiego

Data publikacji 14.04.2021

Nietrzeźwi kierowcy to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich osób korzystających z dróg. Oprócz nadmiernej prędkości jest to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych które kończą się śmiercią. 38-latek kierował samochodem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja ta miała miejsce w Lisowoli, gdzie do kontroli drogowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę renault. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca osobówki może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 38-latka blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to jedno największych przestępstw drogowych. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może doprowadzić do tragedii na drodze. Nie bójmy się również reagować w sytuacji, kiedy podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy. Powiadommy o tym policję. Jeden telefon, a może uratować ludzkie życie.

W razie uznania oskarżonego za winnego zarzucanego mu ww. przestępstwa i wydania wobec niego wyroku skazującego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a minimalny okres zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wynosi 3 lata. Dodatkowo w razie skazania sprawcy sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej w wysokości co najmniej 5 000 złotych. 


 

Autor: sierż. Monika Michalczyk

Powrót na górę strony
-->