Areszt policyjny dla 24-latka za uszkodzenie ciała maczetą - Aktualności - KPP w Żyrardowie

Aktualności

Areszt policyjny dla 24-latka za uszkodzenie ciała maczetą

Data publikacji 13.04.2021

Mundurowi zatrzymali czterech podejrzanych o pobicie i agresywnie zachowujących się mężczyzn. Znaleźli przy nich narkotyki, zaś jeden z nich miał widoczne ślady po szarpaninie. 24-latek, który zaatakował w Żyrardowie dwóch 27-latków maczetą. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Oficer dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie miasta doszło do pobicia dwóch mężczyzn z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci od razu pojechali we wskazane miejsce, gdzie po wstępnych ustaleniach zatrzymali czterech podejrzanych o pobicie i agresywnie zachowujących się mężczyzn. Przy jednym z nich znaleźli narkotyki. Drugi z mężczyzn miał widoczne ślady szarpaniny, a pozostali po przesłuchaniu w charakterze świadków zostali zwolnieni. 

Mundurowi szybko również ustalili pokrzywdzonych, którymi okazali się być 27-letni żyrardowianin i jego rówieśnik, mieszkaniec Milanówka. Mężczyźni w wyniku zdarzenia doznali wielu ran ciętych i rąbanych nóg, rąk i czaszki. Natychmiast została im udzielona pomoc lekarska. 

24-latek, który posługiwał się maczetą usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd  zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.   

Powrót na górę strony
-->