Aktualności

Rozpoczyna się świąteczny weekend - nie ryzykuj, zbadaj swoją trzeźwość w żyrardowskiej komendzie

Data publikacji 02.04.2021

Rozpoczyna się świąteczny weekend. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek! Nawet niewielka dawka alkoholu może sprawić, że wzrok i refleks kierowcy są zaburzone, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Aby wytrzeźwieć, potrzeba czasami nawet 24 godzin. Jeśli planujemy wybrać się gdzieś samochodem, a mamy wątpliwości co do naszego stanu trzeźwości, skorzystajmy z jednorazowych alkotestów, które można kupić na stacjach benzynowych lub w aptekach. Bezpłatne badanie można wykonać również w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Policjanci przypominają, że w poczekalni żyrardowskiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę. Od czasu zamontowania urządzenia skorzystało z niego już wielu odpowiedzialnych kierowców, najwięcej osób korzysta z alkomatu w czasie weekendów. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Dlatego zachęcamy do korzystania z nowego urządzenia, aby mieć stuprocentową pewność, że możemy prowadzić pojazd. Ponadto informujemy, że żyrardowscy funkcjonariusze stale prowadzą działania związane z kontrolą trzeźwości zarówno na głównych trasach, jak również lokalnych drogach.

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Niesie za sobą nie tylko odpowiedzialność karną, ale i moralną. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach.

 

sierż. Monika Michalczyk

Powrót na górę strony
-->