Aktualności

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 26.02.2020

W poniedziałek w Resursie po raz kolejny zorganizowana została powiatowa debata społeczna, tym razem była to debata na której m.in. podsumowano wnioski z majowego spotkania. Tematem przewodnim debaty była profilaktyka seniorów.

Po krótkim przywitaniu zebranych gości Komendant Powiatowej Policji w Żyrardowie Pan insp. Arkadiusz Zgieb przybliżył cel spotkania i opowiedział o obecnej sytuacji jednostki. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja, której głównym punktem prezentacji były efekty realizacji wniosków z maja 2019 roku czyli ponowne skierowanie pisma do
PKP Polskie Linie Kolejowe z prośbą o zamontowanie monitoringu na stacjach kolejowych w miejscowościach Jesionka oraz Sucha Żyrardowska oraz skontrolowanie oznakowania ścieżki rowerowej na terenie Eko Parku w Żyrardowie.

Zebrani mogli również poznać swoich dzielnicowych, którzy byli obecni na debacie, a także zapoznać się z efektami funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kolejnym punktem prezentacji była kierowana do seniorów  profilaktyka jaka realizowana jest na terenie powiatu oraz podsumowanie prób udanych i nieudanych oszustw „na wnuczka”.

Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Żyrardowa Pan Lucjan Krzysztof Chrzanowski, który podziękował za liczne przybycie na debatę oraz za pracę funkcjonariuszy na powiecie żyrardowskim. Podkreślił również, że istotnym elementem dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jest ciągła współpraca wszystkich instytucji i samorządów lokalnych.

Tegoroczna debata była dość burzliwa. Zgłoszono 11 wniosków realizacją których zajmą się poszczególne instytucje powiatu żyrardowskiego.

 

sierż. Monika Helińska

Powrót na górę strony