Aktualności

III konkurs teatralny dla uczniów żyrardowskich szkół „Profilaktyka oczami młodzieży”

Data publikacji 15.03.2019

Ruszyła III edycja teatralnego konkursu miejskiego pt.„Profilaktyka oczami młodzieży”. Konkurs od samego początku cieszy się dużą popularnością. W tym roku zmagania uczniów żyrardowskich szkół wspiera patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa-Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego oraz medialne patronaty: Radia Victoria, Radia Fama, Głosu Żyrardowa i Okolicy oraz Życia Żyrardowa.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz III gimnazjum. W tym roku regulamin uległ zmianie i przewidziane zostały tylko 2 etapy:

 

I etap-szkolny- wewnętrzna komisja każdej szkoły wyłoni jeden spektakl w każdej grupie wiekowej, który będzie reprezentował szkołę w dalszej rywalizacji

 

II etap- przegląd spektakli i wręczenie nagród- podczas uroczystej gali po przeglądzie spektakli w Centrum Kultury w Żyrardowie Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie- insp. Arkadiusz Zgieb wspólnie z Prezydentem Miasta Żyrardowa Panem Lucjanem Krzysztofem Chrzanowskim wręczą zwycięzcom nagrody.

 

Konkurs teatralny to przede wszystkim sposób na przystępne pokazanie profilaktyki. Młodzież z dużym zaangażowaniem przygotowuje spektakle, co również wpływa na nawiązywanie nowych kontaktów, a także poszerzanie swojej wiedzy na temat zagrożeń jakie na nich czyhają. W tym roku, na uczestników konkursu czekają nowe wyzwania, z uwagi na zmianę tematyki przedstawień. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 maja 2019 r. o godz.: 9:00 w Centrum Kultury w Żyrardowie.

 

Tematyka spektakli:

I kategoria: klasy IV-VI szkół podstawowych. Tematyka do wyboru:

  • Prawo pięści to nie prawo!”- uświadomienie i zgłębienie zjawiska przemocy (np. materialnej, fizycznej, psychicznej)
  • „Kto jest po drugiej stronie?”- bezpieczne korzystanie z Internetu
  • „Nie stój, reaguj!”-szerzenie wiedzy na temat reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, promocja udzielania pierwszej pomocy

II kategoria: klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz klasy III gimnazjum. Tematy:

  • „Wiem i pomagam”- zwrócenie uwagi na szerzenie wiedzy na temat pierwszej pomocy oraz reagowania w trudnych sytuacjach
  • „Nie jesteś bezkarny czyli młodzież wobec prawa”- poruszenie tematu odpowiedzialności karnej nieletnich
  • „Inny nie znaczy gorszy”- zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy rówieśniczej oraz wykluczeń ( na tle rasowym, pod kątem wyglądu itp.)

 

 

 

Regulamin dostępny jest tutaj

asp. Agnieszka Ciereszko

 

Powrót na górę strony