
Aktualności
-
Kradł, włamywał się do piwnic, a teraz 20-letni żyrardowianin za swój czyn odpowie przed sądem. W czwartkowy poranek dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do piwnic w jednym z bloków na terenie miasta.
Data publikacji: 22.01.2021 -
„Upływa szybko życie, jak potok płynie czas" - to słowa piosenki sprzed lat. W dniach 21 i 22 stycznia wielu z nas będzie składać życzenia ukochanym babciom i dziadkom. Czego im życzyć w tym dniu, aby na co dzień byli bezpieczni?
Data publikacji: 21.01.2021 -
Niestety pomimo licznych apeli oraz podejmowanych działań profilaktycznych na terenie powiatu żyrardowskiego dochodzi do kolejnych oszustw na „wnuczka”, „policjanta CBŚ” czy też pracownika banku. Co w konsekwencji prowadzi do strat dorobku całego życia.
Data publikacji: 20.01.2021 -
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Data publikacji: 20.01.2021 -
Wczoraj dzielnicowy z komisariatu w Puszczy Mariańskiej wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczyli we wspólnej akcji rozdawania posiłków bezdomnym.
Data publikacji: 19.01.2021 -
W piątek nastąpiło uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie inspektora Arkadiusza Zgieba. Swoje podziękowanie za służbę wyraził Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, przedstawiciele Starostwa Powiatu Żyrardowskiego, Urzędu Miasta Żyrardowa, władz samorządowych, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, policjanci oraz pracownicy Policji.
Data publikacji: 18.01.2021 -
Bez chwili wahania, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie oraz policjant z SPPP w Radomiu weszli do płonącego budynku i uratowali kobietę. Pomieszczenia domu były zadymione, a na jednym z pięter spała bezdomna. Po wyciągnięciu kobiety z płonącego budynku policjanci, przekazali ją strażakom, którzy udzielili jej pomocy. Akcja ratunkowa policjantów, a przede wszystkim ich zdecydowane działania uratowały ludzkie życie.
Data publikacji: 18.01.2021 -
Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Przygotowaliśmy wytyczne oraz harmonogram testowania nauczycieli.
Data publikacji: 15.01.2021 -
Wciąż zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Data publikacji: 15.01.2021 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to sposób na budowanie bezpieczeństwa lokalnego we współpracy z mieszkańcami. Za pomocą prostych 10 kroków możesz wpłynąć na bezpieczeństwo w Twojej okolicy. Jak to zrobić?
Data publikacji: 15.01.2021 -
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś się dowiedzieć o tym, czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? I Ty możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i informuj nas o nich, wykorzystując bezpłatną i intuicyjną aplikację jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). PRZYPOMINAMY, że o występujących zagrożeniach możesz powiadomić anonimowo Policję przy pomocy KMZB. Poprzez interaktywne narzędzie, każdy obywatel ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.
Data publikacji: 14.01.2021 -
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
Data publikacji: 12.01.2021 -
W związku z licznymi zgłoszeniami o próbach jak i niestety o udanych włamaniach do mieszkań, domów oraz budynków gospodarczych przypominamy o kilku bardzo ważnych zasad. Nikt przecież nie chce być okradziony, szczególnie we własnym mieszkaniu. Złodzieje zanim kogoś okradną długo go obserwują. Mają wtedy bardzo dobre rozeznanie. Wiedzą gdzie pracujemy, do której szkoły uczęszczają nasze dzieci, wiedzą też o naszych stałych nawykach. To, ile ukradną, zależy od tego ile mają na to czasu. Niekiedy jest to tylko zabranie leżących na wierzchu przedmiotów, czasem możemy wrócić do domu gdzie zostały tylko puste ściany.
Data publikacji: 11.01.2021 -
Trwająca w Polsce i na świecie pandemia koronawirusa zdezorganizowała wielu z nas życie zawodowe, rodzinne i towarzyskie. Dzieci siedzą w domach, uczą się zdalnie, a rodzice próbują pogodzić pracę z opieką nad nimi. Wydaje się być jak najbardziej zrozumiałe, że rodzice chcieliby zapewnić swoim pociechom nieco atrakcji, szczególnie podczas przerwy zimowej. Z racji panujących ograniczeń (m.in. zamknięte kina, teatry), mają niełatwe zadanie. Warto jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju obostrzenia związane z epidemią mają za zadanie zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo.
Data publikacji: 11.01.2021 -
Ferie zimowe 2021 wyglądają nieco inaczej niż dotychczas, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa w Polsce i na świecie. W całym kraju zimowy wypoczynek trwa do 17 stycznia. Przypominamy o zasadach ich bezpiecznego spędzenia.
Data publikacji: 11.01.2021