Aktualności

Ewaluacyjna Debata Społeczna w Zwoleniu

W środę (23.11) w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu odbyła się Ewaluacyjna Debata Społeczna podsumowująca wnioski i postulaty dotyczące bezpieczeństwa na terenie powiatu zwoleńskiego, zgłoszone przez społeczność lokalną podczas debaty powiatowej organizowanej w dniu 15 lutego 2016 roku.

W debacie uczestniczył m. in. Wicestarosta Zwoleński Arkadiusz Sulima, Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu podinsp. Jarosław Popczyński, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu nadkom. Leszek Derlatka, Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska i Zastępca Burmistrza Zwolenia Włodzimierz Kabus.

Podczas debaty podsumowano wnioski i postulaty dotyczące bezpieczeństwa na terenie powiatu zwoleńskiego, zgłoszone przez lokalną społeczność podczas debaty powiatowej organizowanej w dniu 15 lutego 2016 roku. Na sali obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących ze zwoleńską Policją na rzecz bezpieczeństwa, dyrektorzy szkół, uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu oraz mieszkańcy powiatu.

Po rozpoczęciu debaty i przywitaniu uczestników, Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu podinsp. Jarosław Popczyński przypomniał zebranym, że ideą spotkania jest podsumowanie sposobu realizacji wniosków zgłoszonych w czasie poprzedniej debaty. Komendant przypomniał wnioski zgłoszone przez mieszkańców oraz szczegółowo omówił ich realizację przez poszczególne podmioty. Następnie podinsp. Jarosław Popczyński przybliżył zebranym stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, główne przyczyny wypadków drogowych oraz podejmowane działania przez Policję mające na celu między innymi ograniczenie zdarzeń drogowych oraz przestępstw dokonywanych na osobach starszych. Podczas debaty przedstawiono również prezentację online dotyczącą zasad funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji  „Moja Komenda”.

Każdy z uczestników debaty otrzymał do wypełnienia anonimowy kwestionariusz ankiety ewaluacyjnej, w której mógł wyrazić swoje zdanie miedzy innymi na temat organizacji i sposobu przeprowadzenia debaty.

st. asp. Jacek Szarpak

Powrót na górę strony