Aktualności

Debata z seniorami

Data publikacji 25.09.2023

Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa osób starszych w piątek (22.09) zorganizowała w Domu Kultury w Zwoleniu debatę społeczną pn." Bezpieczny senior w powiecie zwoleńskim” ukierunkowaną dla seniorów. Podczas spotkania przekazano seniorom kilka dobrych rad, między innymi, jak ustrzec się przed oszustwem na tzw. wnuczka czy funkcjonariusza Policji.

W debacie udział wzięli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu na czele  z podinsp. Mariuszem Medweckim Komendantem Powiatowym Policji w Zwoleniu oraz zaproszeni goście Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima wraz z Zastępcą Grzegorzem Molendowskim, Tomasz Mordziński Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zwoleniu i Grzegorz Papis przedstawiciel firmy Lobo.

Debatę rozpoczął  Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu podinsp. Mariusz Medwecki, witając seniorów oraz dziękując za tak liczne przybycie. Podczas spotkania podinsp. Sebastian Kopycki Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu poruszył problematykę bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na "wnuczka”, „funkcjonariusza Policji” „prokuratora” czy też „ pracownika banku”. Omówił sposób działania sprawców, wskazał zagrożenia, uczulił, na co seniorzy powinni zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą oszustów oraz wskazał co robić w przypadku, gdyby ktoś taki próbował ich oszukać. Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Damian Pawełek omówił funkcjonowanie ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”, założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz przedstawił obecnych dzielnicowych  naszego powiatu. Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym omówił  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Jakub Skiba. Kilka słów do seniorów skierował Pan Grzegorz Papis z firmy Lobo. Pan Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia omówił kwestię dotyczącą inwestycji prowadzonych    w powiecie zwoleńskim a Pan Tomasz Mordziński przedstawił kwestie dotyczące infrastruktury drogowej.   

Seniorzy bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i dzielili się własnymi doświadczeniami. Nie brakowało także pytań, na które funkcjonariusze  oraz goście starali się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Podsumowując Komendant Powiatowy Policji w  Zwoleniu podinsp. Mariusz Medwecki podziękował wszystkim za udział w debacie podkreślając, że dzięki takim spotkaniom możemy poznać potrzeby i oczekiwania seniorów a tym samym wypracować wspólne metody działania w zakresie poprawy ich bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne oraz otrzymali  kamizelki odblaskowe.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony