Aktualności

Odwiedziny dzieci w komendzie

Data publikacji 21.09.2023

Komendę Powiatową Policji w Zwoleniu odwiedziły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy. Dużo radości i uśmiechu wśród nich wywołała możliwość zobaczenia policyjnych radiowozów. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pracy zwoleńskich policjantów. Chętni mogli zwiedzić stanowisko kierowania dyżurnych oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci zawsze z wielką przyjemnością i z ogromnym zaangażowaniem opowiadają o swojej pracy, o pracy swoich koleżanek i kolegów z wszystkich pionów, chcąc dzieciom jak najbardziej przybliżyć pracę w Policji. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak wygląda komenda i jakie panują zasady poruszania się po niej. Miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Zajrzały do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, odwiedziły salę odpraw i obejrzały na czym polega praca na stanowisku dyżurnego policji. Goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. W trakcie spotkania policyjna profilaktyk przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość zobaczenia radiowozów.  Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się: radiostacja, sygnały dźwiękowe i świetlne oraz pomieszczenie "trzeciej klasy" dla osób zatrzymanych. Dzieci chętnie wsiadły za kierownice i mówiły, że w przyszłości też zostaną policjantami. Dzięki takim spotkaniom policjant nie będzie kojarzył się dzieciom jako osoba której trzeba się bać lecz osoba do której można zwrócić się o pomoc.

Sądzimy, że takich odwiedzin miłych i sympatycznych będzie więcej. Zachęcamy nie tylko przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ale też uczniów ze szkół średnich po skończeniu, których stoi wybór ścieżki kariery zawodowej.

mł.asp. Katarzyna Słyk

  • Klasy IV-VIII
  • Klasy 0-III
  • Klasy 0-III
  • Klasy 0-III
  • Klasy IV-VIII
Powrót na górę strony