Aktualności

Jechała za szybko- straciła prawo jazdy

Data publikacji 21.09.2023

Funkcjonariusze zwoleńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Przypominamy, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

Wczoraj w miejscowości Brzezinki Stare  do kontroli drogowej została zatrzymana 29-letnia mieszkanka pow. zwoleńskiego. Powód kontroli- przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierująca na liczniku miała 105 km/h. Na miejscu została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł ., i 13 pkt. karnymi. Kobieta  straciła również na 3 miesiące prawo jazdy.

Patrole policji  pojawiają się przede wszystkim w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

mł.asp.Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony