Aktualności

Wspólna akcja służb- zabezpieczone nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 19.09.2023

W piątek (15.09) wspólne działania zwoleńskich policjantów i funkcjonariuszy urzędu celnego doprowadziły do zamknięcia na terenie powiatu zwoleńskiego nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty do gier zręcznościowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W wyniku prowadzonych w ostatnich dniach działań (15.09) na terenie powiatu zwoleńskiego policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych. Funkcjonariusze w toku czynności procesowych zabezpieczyli cztery automaty,  na których urządzane były gry hazardowe wbrew przepisom ustawy. W celu weryfikacji czy urządzenia mogą służyć do gier hazardowych funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzali eksperyment procesowy polegający na przeprowadzeniu gier, w trybie którym urządzenia były eksploatowane  przez zwykłych graczy. W trakcie prowadzonych eksperymentów ustalono, że na zabezpieczonych automatach  można urządzać gry w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych. Następnie  maszyny zostały zabezpieczone i  przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypominamy, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony