Aktualności

Nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu dla podejrzanego o stosowanie przemocy

Data publikacji 24.03.2023

Zwoleńscy policjanci skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni dla 30-latka, który stosował przemoc wobec partnerki oraz ich dzieci.

W środę (22.03.) po godzinie 21 policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją partnerką. Policjanci ustalili, że nie tylko kobieta była jego ofiarą, ale też ich dwoje dzieci. Agresor, będąc w domu, wszczął awanturę, podczas której kierował wobec swoich najbliższych wulgarne słowa oraz stosował przemoc fizyczną.
W związku z podejrzeniem, że w rodzinie dochodzi do przemocy domowej policjanci, zatrzymali mężczyznę, wydali  zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Nakaz 30-latkowi został wręczony wraz z informacją o ośrodkach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. Mężczyzna w obecności policjantów zabrał z miejsca zamieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku.


Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy, aby osoby pokrzywdzone jak najszybciej przerwały łańcuch przemocy. Pomocą służy wiele instytucji, należy tylko zacząć działać.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy, również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.


mł.asp. Katarzyna Słyk

 

Powrót na górę strony