Aktualności

Jak zostać jednym z nas, czyli Dzień Przedsiębiorczości w zwoleńskiej komendzie

Data publikacji 22.03.2023

W ramach ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Zwoleniu odwiedzili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu. Jednodniowa praktyka przybliżyła młodzieży pracę policjantów, a przez to dała możliwość zweryfikowania wyobrażenia o tym zawodzie. Podczas kilkugodzinnego pobytu w zwoleńskiej komendzie uczniowie mogli zapoznać się w praktyce z jego specyfiką oraz uzyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w ramach „Dnia przedsiębiorczości” postanowiła odwiedzić Komendę  Powiatową Policji w Zwoleniu, aby dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta. Uczniowie już na samym początku zostali przywitani przez mł. asp. Katarzynę Słyk oficera prasowego zwoleńskiej komendy. Na wstępie dowiedzieli się, jakie obowiązują zasady wchodzenia na teren komendy. Następnie  podczas kilkugodzinnych praktyk licealiści poznali pracę funkcjonariuszy z różnych wydziałów i stanowisk, między innymi dowiedzieli się      na czym polega praca w Wydziale Ruchu Drogowego, Wydziale Prewencji i Sztabie Policji. Policjanci wyjaśnili dlaczego mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego noszą białe czapki, białe pasy oraz białe rękawiczki oraz jak ważne dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego są odblaski. Funkcjonariusz przedstawił również  sprzęt, który wykorzystywany jest podczas służby.

O swojej pracy uczniom opowiedziała także policjantka pełniąca funkcje oficera prasowego. Omówiła także zasady rekrutacji do policji i zachęcała młodych ludzi do wstąpienia w nasze szeregi.

Uczniowie byli także zainteresowani jak wygląda policyjny areszt. Zobaczyli jak wyglądają poszczególne pomieszczenia zwoleńskiej komendy w których wykonuje się czynności np.: z osobą zatrzymaną czy nietrzeźwym kierującym.

 „Dzień Przedsiębiorczości” to projekt, podczas którego młodzi ludzie stojący przed trudnym wyborem zawodu, poprzez bezpośrednie zetkniecie się z poszczególnymi specjalizacjami mają możliwość określenia swoich preferencji zawodowych.

Uczniowie byli zgodni, że jednodniowe praktyki to szansa na zdobycie praktycznej wiedzy o tym, jak naprawdę wygląda praca w ich wymarzonym zawodzie. Wizyta w zwoleńskiej komendzie była ciekawym doświadczeniem     w ramach zajęć i pozwoliła młodzieży bliżej poznać organizację pracy policjantów.

mł.asp. Katarzyna Słyk

  • Dzień Przedsiębiorczości w zwoleńskiej komendzie
  • Dzień Przedsiębiorczości w zwoleńskiej komendzie
  • Dzień Przedsiębiorczości w zwoleńskiej komendzie
  • Dzień Przedsiębiorczości w zwoleńskiej komendzie
  • Dzień Przedsiębiorczości w zwoleńskiej komendzie
  • Dzień Przedsiębiorczości w zwoleńskiej komendzie
Powrót na górę strony