Aktualności

103 km/h w obszarze zabudowanym- kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 21.03.2023

Zwoleńscy policjanci, zatrzymali uprawnienia do kierowania 61-latkowi, który jechał volskwagenem. Zarejestrowana prędkość w obszarze zabudowanym, to 103 km/h. Dodatkowo mężczyzna został ukaranym mandatem karnym. Przypominamy, że kto, prowadząc pojazd, nie stosuje się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, podlega karze grzywny. Dodatkowo zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h.

Zwoleńscy policjanci, przypominają o obowiązku stosowania się do ograniczenia prędkości jazdy określonego ustawą lub znakiem drogowym, podczas prowadzenia pojazdu. Dodatkowo przypominamy, że zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym, prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym, wynosi 50 km/h. Kolejny przepis tejże ustawy, daje uprawnienia policjantom do zatrzymania kierowcy niestosującemu się do tych przepisów, uprawnień do kierowania.

Przekonał się o tym 61 letni kierujący volkswagenem, który w niedzielę (19 marca) został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Szczeście. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, otrzymał również mandat karny w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego jak również innych użytkowników drogi. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy kto za mocno trzyma nogę na gazie musi liczyć się z konsekwencjami.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony