Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo…. - mali rowerzyści”

Data publikacji 14.06.2017

We wtorek w miasteczku ruchu drogowego przy boisku Orlik przeprowadzono egzamin na kartę rowerową dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu oceniali wiedzę i umiejętności młodych cyklistów podczas praktycznego egzaminu.

Rozpoczął się czas egzaminowania  na  kartę rowerową uczniów ze szkół powiatu zwoleńskiego. Dzieci które zdadzą egzamin będą mogły cieszyć się z możliwości samodzielnego poruszania się jednośladem  już podczas nadchodzących wakacji. W dniu 13 czerwca 2017r do egzaminu przystąpili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 1 w Zwoleniu. W pierwszej części kandydaci musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. Druga część to był sprawdzian umiejętności praktycznych. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor jazdy w miasteczku ruchu drogowego, sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o obowiązujących przepisach. Przed przystąpieniem do egzaminu policjanci omówili wszystkim ubiegającym się o kartę rowerową, obowiązujące przepisy, znaczenie znaków drogowych  i przypomnieli o tych elementach jazdy, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego w ramach działań „ Kręci mnie bezpieczeństwo”. Udział w egzaminie uczestniczyło 90 uczniów i wszyscy ukończyli z wynikiem pozytywnym.  

Karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na rowerze przed ukończeniem osiemnastego roku życia.  

Powrót na górę strony