Aktualności

„Bezpieczne Wakacje” - profilaktyka w alkogoglach

Data publikacji 08.06.2017

W środę 7 czerwca policjant Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2017” spotkał się z uczniami Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych.

Podczas prelekcji funkcjonariusz omawiał zagrożenia związane z letnim wypoczynkiem w ramach policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje”. Przedstawił zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. poruszanie się rowerem zgodnie z przepisami oraz prawidłowe wyposażenie jednośladu.  

Spotkanie z młodzieżą gimnazjalną miało również na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu. W trakcie prelekcji młodzież miała możliwość założenia edukacyjnych alkogogli. Gimnazjaliści przekonali się, że alkohol spowalnia czas reakcji, następują zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie, obniżenie koncentracji i zniekształcenie widzianego obrazu. Tak poprowadzone zajęcia miały uświadomić młodzieży, że alkohol działa na nasze zmysły, a wykonywanie prostych czynności staje się o wiele trudniejsze. Podczas prelekcji funkcjonariusz przedstawił również kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji. Omówił środki wychowawcze stosowane wobec nieletnich naruszających przepisy prawa. Uczniowie podczas spotkania usłyszeli o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożeń dotyczących cyberprzemocy.

Agnieszka Kołdej

Powrót na górę strony