Aktualności

Nagłe pogorszenie warunków atmosferycznych- opady deszczu, śniegu z deszczem mogą być przyczyną wypadków. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 25.11.2022

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 787 między Zwoleniem a Pionkami. Kierujący nissanem wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w volkswagena.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 07:00 na drodze wojewódzkiej  787 między Zwoleniem a Pionkami Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący nissanem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Kierowca stracił panowanie nad autem, które obróciło się na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w przód volkswagena. W wyniku tego zderzenia dwoje pasażerów nissana zostało przetransportowanych do szpitala. Zwoleńscy  policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Obecna aura, a przede wszystkim opady śniegu i deszczu, może dla niektórych kierowców stworzyć wiele zagrożeń, na które nie każdy jest przygotowany. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej, zimowej pogody, muszą mieć świadomość, że na drodze może być bardzo ślisko. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować ogromną ostrożność i zwolnić.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony