Aktualności

Posługiwał się przywłaszczoną kartą płatniczą. Odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 17.11.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu zwoleńskiego , który przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji zbliżeniowych oraz tankował pojazd. Teraz podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zatrzymali 40-latka, który przywłaszczył kartę bankomatową należącą do mieszkanki powiatu zwoleńskiego. Okazało się, że mężczyzna płacił wspomnianą kartą za artykuły zakupione w placówkach handlowych oraz tankował pojazd  na terenie powiatu zwoleńskiego i puławskiego. Straty jakie spowodował swoim działaniem wyniosły kilkaset złotych. Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzuty związane z przywłaszczeniem karty płatniczej, a następnie posłużenia się nią poprzez wielokrotne jej przybliżenie do terminalu. Tym samym, włamania się do rachunku bankowego właściciela karty w celu dokonania płatności za określony towar. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy , aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformowali placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami. Natomiast w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart płatniczych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego.

mł.asp. Katarzyna Słyk

 

Powrót na górę strony