Aktualności

Moda na życie bez uzależnień

Data publikacji 05.06.2017

„Moda na życie bez uzależnień”, życie bez narkotyków, alkoholu i bez przemocy. Z takim przesłaniem 1 czerwca br. w Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu zorganizowano „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”.

W spotkaniu w ramach Głosu Profilaktyki oraz z okazji Dnia Dziecka uczestniczyli m.in. uczniowie z powiatu zwoleńskiego, nauczyciele, policjanci oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zwoleniu. Przedsięwzięcie przeprowadzono w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Koordynatorem PaT-u w powiecie zwoleńskim jest pani Dyrektor LO Honorata Dziwisz, dzięki której po raz kolejny zorganizowano Głos Profilaktyki.

Młodzież z Niepublicznego Gimnazjum i Liceum przedstawiła prezentację multimedialną pn. „Używki w naszym społeczeństwie” dotyczącą zagrożeń ze strony narkotyków, dopalaczy i innych używek. Następnie młodzież z Liceum wystawiła pantonimę z przekazem o zagrożeniach jakie czekają w życiu na młodych ludzi. Gimnazjaliści z Tczowa i Kazanowa przedstawili solowe wykonania utworów wpisujących się w przekaz imprezy. Na zakończenie pierwszej części spotkania młodzi ludzie mieli możliwość zapoznać się z pokazem taktyki i techniki interwencji w wykonaniu funkcjonariuszy z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

W drugiej części imprezy, która odbywała się już na świeżym powietrzu, był grill z kiełbaskami, zabawy i konkursy. Policjanci przygotowali tor przeszkód, który uczniowie musieli pokonać z założonymi alkogoglami. Uczestnicy tej konkurencji przekonali się, że alkohol spowalnia czas reakcji, następują zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie, obniżenie koncentracji i zniekształcenie widzianego obrazu. Przygotowana przez Policję atrakcja miała uświadomić młodzieży, że alkohol działa na nasze zmysły, a wykonywanie prostych czynności będąc pod jego wpływem staje się o wiele trudniejsze. Impreza zakończyła się zatańczeniem Belgijki.  

Agnieszka Kołdej

Powrót na górę strony