Aktualności

Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !

Data publikacji 16.09.2022

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych zwoleńscy policjanci   realizują  kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

W realizację kampanii oprócz policji zaangażowały się także dzieci ze szkół powiatu zwoleńskiego Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, które omówili policjanci, a następnie wspólnie z nauczycielami i policjantami w rejonie przejścia dla pieszych przypominali jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych, a tym samym zwracając uwagę kierowców aby przypomnieć, że w rejonie przejścia dla pieszych to piesi mają pierwszeństwo. Uczniowie prezentowali plakaty z hasłami kampanii, których celem jest zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

mł.asp. Katarzyna Słyk

  • Kierowco! nie polujemy na zebrach!
  • Kierowco! nie polujemy na zebrach!
  • Kierowco! nie polujemy na zebrach!
  • Kierowco! nie polujemy na zebrach!
Powrót na górę strony