Aktualności

Zwoleńskie Teatrałki

Data publikacji 23.05.2017

W piątek, 19 maja w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się VII Zwoleńskie Teatrałki. Na scenie zaprezentowało się 13 grup teatralnych z terenu powiatu zwoleńskiego oraz lipskiego. Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu po raz kolejny włączyła się w przedsięwzięcie, które zachęca młodych ludzi do rozwijania swoich pasji oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.

W przeglądzie teatralnym swoje umiejętności aktorskie zaprezentowało 170 młodych aktorów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na scenie wystąpiło 13 grup teatralnych, które zostały podzielone na pięć kategorii wiekowych. Artystów oceniało jury, któremu przewodniczył Adolf Krzemiński – folklorysta, Prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej, Anna Chołuj – nauczyciel muzyki oraz Agnieszka Kołdej rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Oficjalnego otwarcia VII przeglądu teatrów dziecięcych i młodzieżowych dokonali Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Sekretarz Powiatu Edyta Sulima, Dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska oraz I  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu nadkom. Leszek Derlatka.

Wśród najmłodszych wykonawców w kategorii „przedszkola i klasy 0” jury przyznało nagrodę przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko za przedstawienie „Nie ma tego złego”. Grająca w spektaklu Marcelina Cieślakowska otrzymała nagrodę aktorską. Wyróżnienia otrzymały Publiczne Przedszkole w Zwoleniu za spektakl „Kot w butach” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzówku za widowisko „Jas i Małgosia”.

W kategorii klas I – III szkoły podstawowej nagrodę otrzymała grupa teatralna z Domu Kultury w Zwoleniu za przedstawienie „Wąż”.  Wyróżnienie przyznano Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu za spektakl „W krainie smerfów”.

Najlepsi w kategorii klas IV – VI okazali się młodzi aktorzy z Teatru Wyobraźnia z Sycyny, którzy wystawili spektakl profilaktyczny ”Tato”. Dodatkowo Teatr Wyobraźnia otrzymał specjalną nagrodę ufundowaną  przez Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu. Drugie miejsce przyznano zespołowi Teatralnemu „Bim Bom” z Lipskiego Centrum Kultury za spektakl „Tomcio Paluszek”. Trzecią nagrodę zdobyli aktorzy z Teatru Sensacji Alibi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku za przedstawienie „Torebka, czyli nieoczekiwana zmiana miejsc”. Wyróżnienia otrzymali Grupa.pl z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za spektakl „Mały Książę jest wśród nas” oraz teatr 10 Smutków 1 Uśmiechu z PSP w Grabowie nad Wisłą za widowisko „Kochajmy się”.

Spośród gimnazjalistów bezkonkurencyjni okazali się artyści z grupy „Talento” z Domu Kultury w Zwoleniu. Wyróżnienia jury przyznało Publicznemu Gimnazjum w Zwoleniu oraz Lipskiemu Centrum Kultury.

Agnieszka Kołdej 

 

 

Powrót na górę strony