Aktualności

Konferencja Profilaktyki Zdrowia, Wolontariatu i Doradztwa Zawodowego połączona z Ogólnopolskim Głosem Profilaktyki

Data publikacji 22.05.2017

W czwartek, 18 maja w Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu odbyła się Konferencja Profilaktyki Zdrowia, Wolontariatu i Doradztwa Zawodowego połączona z pierwszą częścią obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, w ramach PaT-u.

Konferencja przygotowana została dla dyrektorów placówek oświatowych, pedagogów, wychowawców oraz uczniów gimnazjów. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Liceum Ogólnokształcące w Zwoleniu wspólnie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu, Młodzieżowym Centrum Kariery w Zwoleniu, Starostwem Powiatowym w Zwoleniu oraz Komendą Powiatową Policji w Zwoleniu.


Konferencja rozpoczęła się wystąpieniem pani psycholog Eweliny Balcerowskiej – Mróz, która w ramach profilaktyki zdrowia wspólnie z młodzieżą obecną na sali obalała mity dotyczące alkoholu. Następnie uczniowie Niepublicznego Gimnazjum i Liceum przedstawili prezentację multimedialną na temat wolontariatu jako inspiracji do samorozwoju. W dalszej części spotkania odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu rapera z Radomia, Łukasza Wieczorka. „Wieczny” przestrzegał młodych ludzi przed zagrożeniami jakie niesie za sobą alkohol i narkotyki. Opowiadał o swojej drodze wychodzenia z uzależnienia, w której pomogła mu wiara w Boga.   

Organizatorzy konferencji zapraszają na drugą część obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który odbędzie się w dniu 1 czerwca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu.

Agnieszka Kołdej


 

Powrót na górę strony