#SZCZEPIMYSIĘ - RUSZYŁA AKCJA SZCZEPIEŃ ZWOLEŃSKICH POLICJANTÓW - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

#SZCZEPIMYSIĘ - RUSZYŁA AKCJA SZCZEPIEŃ ZWOLEŃSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 30.03.2021

Dzisiaj rano rozpoczęły się szczepienia zwoleńskich policjantów. Jako pierwsi dawki szczepionek przyjęli policjanci z "pierwszej linii", którzy najczęściej mają bezpośredni kontakt z osobami, które mogą być zakażone. Policjanci będą szczepieni w takim czasie, który nie będzie kolidował z powszechnym programem szczepień.

Od poniedziałku rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce - służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei i Inspekcja Transportu Drogowego. Dzisiaj szczepienia mundurowych ruszyły w Zwoleniu.

Szacuje się, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki policjantom powinna zakończyć się w maju. Policjanci w codziennej służbie spotykają się z osobami zakażonymi na koronawirusa. Bardzo często muszą podejmować interwencje gdzie występuje duże prawdopodobieństwo osób chorych. Dzisiaj zaczepiło się 20 funkcjonariuszy.

Autor: asp. Krzysztof Gregorczyk

  • siedzący policjant podczas szczepienia
    autor: asp. Krzysztof Gregorczyk
  • policjant szczepiony przez pielegniarkę
    autor: asp. Krzysztof Gregorczyk
  • strażak podczas szczepienia
    autor: asp. Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony