BEZ UPRAWNIEŃ UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI - Aktualności - KPP w Zwoleniu

Aktualności

BEZ UPRAWNIEŃ UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI

Data publikacji 15.03.2021

Policjanci z zwoleńskiej drogówki zatrzymywali po pościgu 20-latka, który jadąc renaultem przekroczył dozwoloną prędkość o 20km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna widząc patrol zaczął uciekać. Za swoje zachowanie 20- latek odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas działań kontrolno-pomiarowych w sobotnie popołudnie w Czarnolesie, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zatrzymywali do kontroli drogowej kierującego renaultem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 20km/h w terenie zabudowanym. Kierujący widząc sygnały do zatrzymania się, gwałtownie skręcił w boczną ulicę i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne w oznakowanym radiowozie i ruszyli w pościg za kierowcą. Mężczyzna nadal się nie zatrzymywał. 20-latek w pewnym momencie zjechał na posesję i zatrzymał pojazd.

Jak się okazało, ucieczka była spowodowana brakiem posiadania wymaganych uprawnień do kierowania, jak i również pojazd nie posiadał badań technicznych i ubezpieczenia.

Sprawa 20-latka znajdzie swój finał w sądzie. Oprócz wysokiej grzywny może mu grozić trzy lata więzienia.

Autor: asp. Krzysztof Gregorczyk

  • widok dwóch radiowozów oraz pojazdu renault
    autor: asp. Krzysztof Gregorczyk
Powrót na górę strony