Aktualności

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Data publikacji 29.12.2017

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu wspólnie z mieszkańcami gminy Przyłęk brali udział w „Kolędowaniu na Ekranie” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku.

Wczoraj, 28 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu wspólnie z  Komendantem Powiatowym Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosławem Popczyńskim uczestniczyli w „Kolędowaniu na Ekranie”. Spotkanie zorganizowane zostało po raz kolejny przez Wójta Gminy Przyłęk oraz Gminną Bibliotekę w Przyłęku.

Spotkanie rozpoczęło się występem uczestników warsztatów tradycyjnego tańca ludowego pod kierownictwem pana Leszka Kniecia. Zespół KOMPANY ze Zwolenia zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania. Kolendy śpiewali również najmłodsi, m.in. Kacper Sulisz „Lulajże Jezuniu”, Anna Rogala „Gdy śliczna Panna”, Magdalena Łepecka „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz Zuzanna Dejnika, która zaśpiewała pastorałkę „To nasze święta”.

W przerwach między kolędowaniem zostały odczytane wyniki konkursów profilaktycznych zorganizowanych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Urząd Gminy w Przyłęku wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Zwoleniu zorganizowali konkurs plastyczny pod nazwą „Żyj zdrowo i bezpiecznie, uzależnieniom mówimy STOP”” oraz konkurs na komiks pn. „Bezpiecznie w Sieci” skierowane do dzieci i młodzieży z terenu gminy Przyłęk. Podczas wspólnego kolędowania Wójt Gminy Przyłęk Marian Kuś oraz Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński wręczyli laureatom konkursów nagrody. Laureaci rozstrzygniętych konkursów to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Przyłęk. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Autor: Agnieszka Kołdej

 

 

Powrót na górę strony