Aktualności

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO …NAD WODĄ”- WSPÓLNA AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH Z ŻUROMINA

Data publikacji 04.07.2017

W poniedziałek, 3 lipca nad rzeką Wkrą w miejscowości Łazy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przeprowadzili wspólne działania pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…. nad wodą”. Akcję przeprowadzono z myślą o dzieciach i młodzieży oraz ich rodzinach spędzających wakacje w Szkole Młodych Wilków (wiosce indiańskiej). Miłośnicy kultury indiańskiej spotkali się już po raz dwudziesty.

Spotkanie rozpoczęło się  przekazanie  przez policjantów oraz strażaków  informacji  na temat bezpiecznego zachowania się, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia, uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, a tym samym poprawa bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą.

Po krótkim wprowadzeniu wszyscy obecni wzięli udział z specjalnie przygotowanym pokazie ratownictwa wodnego, które przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Mundurowi zaprezentowali swoje umiejętności udzielając pomocy osobie pozorującej tonięcie. Sprawnie przeprowadzona akcja oraz pokaz możliwości sprzętu, jakim dysponowali strażacy  nagrodzone zostały przez zebranych gromkimi brawami.

Kolejnym punktem działań było przypomnienie podstawowych zasad ratowania ludzkiego życia. Pokaz tego ratownictwa z użyciem specjalnego fantoma przeprowadzili strażacy z Żuromina.


st.sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony