Aktualności

Festyn rodzinny „ ROZPOCZĘCIE LATA 2017’’

Data publikacji 27.06.2017

Policjanci zajmujący się profilaktyką z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie uczestniczyli w minioną niedzielę w festynie rodzinnym „ Rozpoczęcie Lata 2017”, zorganizowanym przez Radę Rodziców z Szkoły Podstawowej w Chamsku.

Po raz kolejny na wysokości zadania stanęła Rady Rodziców. Organizatorzy przewidzieli dla dzieci i ich rodziców wiele atrakcji, pyszne domowe wypieki mam oraz skosztować wyrobów grillowych. Kolejną atrakcją dla dzieci była możliwość przejażdżki konno, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz malowanie twarzy.

Nie lada atrakcją okazał się jak zwykle policyjny radiowóz. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta ustawiając się w kolejkę dumnie oczekiwali na moment wejścia do pojazdu by choć przez kilka sekund poczuć się jak policjant. Przy okazji festynu Policja propagowała jazdę na rowerze . Powyższa tematyka przedstawiona została w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Ponadto, zainteresowani rowerzyści mieli możliwość nanieść grawer na swój rower.  Mundurowi odpowiadali na liczne pytania dzieci na temat swojej pracy.  Atrakcje zaproponowane przez przedstawicieli żuromińskiej Policji cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich grup wiekowych w związku z czym organizatorzy już planują kolejne takie przedsięwzięcie.

Powrót na górę strony