Aktualności

Policjanci w szkołach rozmawiają o bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 25.06.2017

Policjanci z żuromińskiej Komendy organizują dla uczniów szkół powiatu cykl spotkań pod hasłem: "Bezpieczne Wakacje 2017". Mają one na celu podniesienie bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem.

W  środę(21.06) spotkaniem z uczniami Szkoły Podstawowej w Gościszce zapoczątkowali żuromińscy policjanci cykl zajęć z uczniami szkół z terenu powiatu żuromińskiego. W trakcie przeprowadzanych spotkań stróże prawa rozmawiać będą na temat bezpiecznych zachowań w trakcie wakacyjnych dni, ostrożności w czasie pomocy rodzicom podczas żniw oraz unikania różnych zagrożeń.  Podczas spotkania w szkole, policjanci przypomnieli podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by wakacje były udane i bezpieczne. Mundurowi ostrzegali przed przygodnymi znajomościami.

Mundurowi informowali również o zagrożeniach w czasie wypoczynku nad wodą w związku z akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” , skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych,  mają na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą.  Działania te będą kontynuowane przez cały okres wakacji. Policjanci  będą zwracać uwagę na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promować będą odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą.  Jak co roku policjanci będą przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci dotychczas odwiedzili  kilkanaście szkół z naszego powiatu min. Szkoła Podstawowa w Lutocinie, Szkoła Podstawowa w Sławęcinie, Kuczborku, Zielonej, Sarnowie, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Żurominie, Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie. Zachęcali dzieci i młodzież do udziału w konkursie filmowym „przeWODNIK” , który został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

asp. Robert Wierciński

Powrót na górę strony