Aktualności

Dzieci z Szkoły Podstawowej w Gościszce zdawały egzamin na kartę rowerową pod okiem policjantów.

Data publikacji 14.06.2017

W ramach akcji prewencyjnej ” Kręci mnie Bezpieczeństwo” policjanci Rewiru Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Oceniali umiejętności młodych cyklistów ze Szkoły Podstawowej w Gościszce, którzy na placu manewrowym wykazywali się wiedzą z ogólnych przepisów prawa o ruchu drogowym.

Pomimo tego, że przystępujące do egzaminu praktycznego dzieci pozytywnie przeszły w swoich szkołach testy z wiedzy prawa o ruchu drogowym, funkcjonariusze przypomnieli im i podkreślili jak ważne jest przestrzeganie przepisów i czym może grozić jazda jednośladem w miejscach objętych zakazem.

Mundurowi podkreślili jak ważne jest korzystanie przez cyklistów z dróg rowerowych i odpowiednie wyposażenie do jazdy rowerzysty oraz jego jednośladu, jak również opowiedzieli czym może grozić jazda w miejscach objętych zakazem.

Wszystkie dzieci znakomicie poradziła sobie z egzaminem praktycznym, jak również wykazała się dobrą znajomością przepisów prawa o ruchu drogowym, przez co zasłużyła na upragnioną kartę rowerową.

 

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony