Aktualności

Dzień Dziecka 2017 w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

Data publikacji 07.06.2017

1 czerwca 2017r., po raz 22 w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, odbył się wernisaż podsumowujący zorganizowany przez bieżuńską placówkę konkurs plastyczny pn.: „Moja Przygoda w Muzeum” połączony z galą wręczenia nagród i wyróżnień autorom najlepszych prac. Przybyli w tym dniu goście mogli również zapoznać się z wystawą pokonkursową pn. „Barwy smoka”.


Uroczystość oprócz dzieci z bieżuńskich szkół zaszczycili również: Robert Piotrowski dyrektor Biura Poselskiego Poseł Anny Cicholskiej, pełniący tego dnia funkcję młodzieżowego Starosty Żuromińskiego Mariusz Szlom, asystent Jerzy Rzymowski (na co dzień Starosta Żuromiński), Andrzej Szymański - Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń, dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Zbigniew Dobrowolski, dyrektor M-GOK w Bieżuniu Małgorzata Kraśniewska, Sławomir Kosin – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, laureaci, ich rodzice, wychowawcy, opiekunowie plastyczni, dziadkowie, a także Kacper Czerwiński – redaktor naczelny Kuriera Żuromińskiego. Kierownik muzeum Jerzy Piotrowski po przywitaniu przybyłych gości odczytał protokół Jury i poinformował zebranych o wynikach.

Nadesłane prace konkursowe były oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat i 16-18 lat

Pan Dyrektor wręczył również podziękowania wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Dnia Dziecka w muzeum w Bieżuniu.

Organizatorzy oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim dzieciom życzenia w dniu Ich Święta oraz wręczyli nagrody najlepszym młodym artystom, ufundowane przez firmę Cedrob S.A. oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Nagrodzone prace oraz te, które znalazły się na wystawie pokonkursowej zostaną przesłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, gdzie powalczą z kilkoma tysiącami uczestników z całego świata.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników spotkania był konkurs wiedzy o Bieżuniu i regionie przeprowadzony przez Klauna Dyzia, w którego rolę wcieliła się Ewelina Liszewska. Jego uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania, a następnie mogli wybrać sobie jedną z przygotowanych przez organizatorów nagród ufundowanych przez firmę Cedrob S.A. oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Miłą niespodzianką tego dnia były również odwiedziny policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. Dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, przymierzenia kasku bojowego czy włączenia sygnalizacji alarmu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania fundatorom nagród  a także uczestnikom zachęcając wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego w roku przyszłym.

 

asp. Robert Wierciński

Powrót na górę strony