Aktualności

„Dzień Dziecka i Młodzieżowe Dni Miasta”

Data publikacji 07.06.2017

Z okazji „Dnia Dziecka i Młodzieżowych Dni Miasta” funkcjonariusze żuromińskiej Komendy zorganizowali stanowisko promocyjne i przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Poza pokazami policyjnego sprzętu i radiowozów . W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” dzieci otrzymały odblaskowe przywieszki .

W piątek ( 2.06) obchody „Dnia Dziecka i Młodzieżowych Dni Miasta” odbyły się  w parku miejskim w Żurominie i skupiły kilkadziesiąt osób, w tym dzieci i rodziców  . W uroczystym otwarciu tej imprezy udział wzięli organizatorzy i patroni m.in. przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Krystian Kucharski oraz burmistrz Żuromina Aneta Goliat, na zebranych czekał tort, a potem liczne atrakcje.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Najpierw odbył się turniej piłki nożnej na orliku, a potem w parku : występy dzieci z sekcji ŻCK, dzieci ze szkoły tanecznej Art. Dance, pokaz sztuk walki MMA. Dzieci i młodzież mogła zwiedzić wozy straży pożarnej i policji, obejrzeć kilkanaście motocykli. Zabawiali ich rycerz Jacko, który uczył strzelania z łuku, szczudlarze z cyrku "Heca", którzy rozdawali słodkości, oraz liczni wolontariusze. Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Żuromińskie zakamarki", a prace można było obejrzeć na wystawie. A wieczorem starsza młodzież bawiła się pod gołym niebem przy muzyce ulubionych Dj-ów.

Podczas imprezy dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policjanta, mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie. Dużą popularnością cieszyły się  radiowozy , do których można było wsiąść i włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Policyjny technik kryminalistyki pokazał dzieciom co to jest daktyloskopia, na czym polega ujawnianie śladów papilarnych dłoni na miejscu zdarzenia oraz jak wygląda i w co jest wyposażona specjalistyczna walizka kryminalistyczna, z którą policyjny technik jedzie na miejsce zdarzenia, np. włamania. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały odwzorowania swoich linii papilarnych oraz elementy odblaskowe.

W ramach podziekowania za pomoc organizacyjną w Młodzieżowym Dniu Miasta Policjanci Komendy Powiatowej w Żurominie otrzymali dyplom ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta Żuromin.

 

 

st. sierż. Monika Ejnik

 

 

 

Powrót na górę strony