Aktualności

Żuromińscy policjanci zabezpieczali rajd rowerowy pn. „Wakacje 2017- bezpiecznie z rowerem”

Data publikacji 07.06.2017

5 czerwca funkcjonariusze żuromińskiej Policji, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, zadbali o bezpieczeństwo podczas rajdu rowerowego „Wakacje 2017- bezpiecznie z rowerem” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Siemiątkowie.

Żuromińscy funkcjonariusze zabezpieczali przejazd rowerzystów trasą: Siemiątkowo- Gradzanowo Kościelne- Siemiątkowo. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas rajdu.  Mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w domu, szkole, podczas zabaw i w ruchu drogowym. Stróże prawa tłumaczyli też, jakie zachowanie może powodować naruszenie obowiązujących przepisów.

Poniedziałkowe spotkanie (5.06) podzielone było na sześć części. W pierwszej z nich uczniowie klas I-II zapoznali się z budową i wyposażeniem roweru. Następnie maluchy wysłuchały pogadanki o pracy policjantów, a także o tym, jak być bezpiecznym, gdy dorosłych nie ma w domu, którą stroną drogi należy chodzić, gdy nie ma chodnika, a także jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Uczniowie  dowiedzieli się także, jakie zachowania są niezgodne z prawem i co im grozi za łamanie obowiązujących przepisów. W kolejnej części spotkania dzieci  próbowały swoich sił na specjalnym torze rowerowym. W tym czasie inna grupa pisała test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ostatnim punktem imprezy był rajd rowerowy, który  zakończył się wspólnym spotkaniem przy ognisku gdzie policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Cała akcja łączyła w sobie przyjemne z pożytecznym. Poza tym, że dzieci aktywnie spędziły czas ze swoimi rodzicami, mogły również zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą, o których również informowali policjanci.

Na koniec rajdu została wręczone nagrody, nagrodą główną był rower górski oraz nagrody w postaci elementów odblaskowych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło  spędzone chwile, życząc tym samym słonecznych, udanych wakacji.

 

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony