Aktualności

Żuromiński PaT – III logowanie 2017

Data publikacji 06.06.2017

Moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy - to przesłanie inicjowane i koordynowane jest przez „PaT”. Współorganizatorami akcji są: KPP w Żurominie, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych-Alkoholowych z Gmin Kuczbork, Bieżuń, Lutocin, Siemiątkowo, Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, Komenda Państwowej Straży Pożarnej. Koordynatorem Akcji był Piotr Wlizło Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw-Lider PaT

Celem PaT jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Wszystko po to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie zabierały wolności życia dzieciom i osobom dorosłym.

Punktualnie o godzinie 12:00 w parku miejskim w Żurominie odczytano odezwę społeczności PaT: Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo. Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie - tak brzmiały jej słowa. 

Akcja była doskonałą okazją do tego, aby uświadomić wszystkim jak zgubne mogą być konsekwencje nałogu, a zarazem przestrzec przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. Młodzież uczestnicząca w przedsięwzięciu zaprezentowała twórczą profilaktykę, która odbyła się od 31 maja do 02 czerwca 2017 roku. Uczestnicy PaT  brali udział w warsztatach teatralno-hapeninnowych prowadzonych przez Zbigniewa Izdebskiego teatrologa, kulturoznawcę, twórcę wielu amatorskich teatrów w Polsce, warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Piotra Wlizło- pedagoga, profilaktyka, animatora kultury, warsztaty filmowe i plastyczne prowadzone przez Tinę Smerdel i Karolinę Grześkiewicz. W warsztatach profilaktycznych p.t  „Nocne Rozmowy” brał udział Wiesław Paszta – krótkofalowiec, dziennikarza oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żurominie st.asp. Piotr Ruszkowski, asp. Robert Wierciński oraz st.sierż. Monika Ejnik. Zajęcia z pierwszej pomocy – prowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Żurominie.

Na poniższych zdjęciach uwieczniliśmy spotkanie uczestników imprezy w Żurominie, wspólnym tańcem "Belgijki"

oraz zostały rozpowrzechnione ulotki profilaktyczne ufundowane przez Urząd Gminy  i Miasta Żuromin.

 

asp. Robert Wierciński

Powrót na górę strony