Aktualności

NIETRZEŹWI "ZA KÓŁKIEM"

Data publikacji 26.09.2022

Wsiedli za kierowcę lekceważąc bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników drogi. Mowa tu o 44-latku, który kierował mając promil alkoholu w organizmie. Tak samo nieodpowiedzialnie zachował się 29-letni mężczyzna, który pijany podróżował oplem przez powiat żuromiński.

Do pierwszego wyeliminowania z drogi nietrzeźwego kierowcy doszło w miniony piątek, w miejscowości Wojciechowo gm. Siemiątkowo. 44-letniego kierującego fiatem, mieszkańca gminy Siemiątkowo  zatrzymali policjanci z posterunku policji z Bieżunia. Badanie alkomatem wykazało 1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy.

Przypominany, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast kierowanie pojazdem przez osobę nie posiadającą do tego wymaganych uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Kolejnego dnia (24.09) po godzinie 22:00 dyżurny żuromińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od innego kierowcy podróżującego trasą Zielona – Żuromin dotyczącego podejrzewania kierowania pod wpływem alkoholu, przez kierującego oplem. Zgłaszający konsekwentnie monitorował przejazd za kierującym dojeżdżając za nim na parking przy ulicy Targowej w Żurominie, gdzie potwierdziły się jego przypuszczenia. Oplem podróżowały cztery osoby, a za kierownicą siedział mężczyzna od którego zgłaszający wyczuł alkohol. Zabrał kluczyki z pojazdu, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu i chwilę później przekazał mężczyznę policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie u 29-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że to nie pierwsza taka sytuacja w wykonaniu 29-latka. Mężczyzna posiada obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Mławie, za wcześniejszą jazdę na podwójnym gazie.

Aby zapobiegać takim sytuacjom, żuromińscy policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. W tym roku roku funkcjonariusze przeprowadzili już przeszło 23 tyś. badań stanu trzeźwości kierujących.

Cieszy natomiast fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu żuromińskiego dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję dzwoniąc na numer 112.

Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwi kierujący to potencjalni zabójcy na drogach.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony