Aktualności

Nastolatek bez prawa jazdy sprawcą wypadku

Data publikacji 23.09.2022

W nocy z 20/21 września br., w miejscowości Krzywki Bratki (gmina Kuczbork) doszło do zdarzenia drogowego, z udziałem kierowcy nie posiadającego prawa jazdy. Przejażdżka zakończyła się w rowie.

W czwartek (21.09) kilka minut po północy dyżurny żuromińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krzywki Bratki gmina Kuczbork. Okazało się, że 18-letni kierujący samochodem audi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Uderzenie było na tyle duże, że samochód odbił się od drzewa i zatrzymał się w przydrożnym rowie po przeciwnej stronie drogi. Samochodem podróżował 18-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Był trzeźwy. Młody mężczyzna z miejsca zdarzenia przewieziony do szpitala w Żurominie. Jak ustalono w późniejszym terminie 18-latek doznał złamania nogi, urazu głowy i licznych stłuczeń ciała.

Czynności w tej spawie prowadzi żuromińska komenda policji.

Kierowanie pojazdem przez osobę nie posiadającą do tego wymaganych uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Sąd może również orzec w tym przypadku zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony