Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” na terenie powiatu żuromińskiego

Data publikacji 16.09.2022

„Bezpieczna droga do szkoły”, to działania informacyjne, edukacyjne i kontrolne. Wszystko po to, by wrześniowy powrót do szkół był bezpieczny. Każdego dnia policyjne patrole kontrolują drogi w rejonach szkół, spotykają się z najmłodszymi podczas zajęć profilaktyczno – edukacyjnych.

Powrót do szkoły to prawdziwe wyzwanie. Najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. W piątek żuromińscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie. Wyjaśniali dzieciom zasady i przepisy ruchu drogowego, służące bezpieczeństwu pieszych. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Okazało się, że z uwagą obserwują dorosłych. Widzą, gdy tata lub mama nie zapinają pasów lub przechodzą przez jezdnię poza przejściem. Warto być zatem dobrym wzorem dla dziecka.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkie dzieci, z którymi spotkaliśmy się na zajęciach w tym tygodniu a rodzicom, opiekunom i starszemu rodzeństwu  przypominamy o dawaniu dobrego przykładu i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Spotkania edukacyjno- profilaktyczne połączone są z działaniami kontrolnymi w rejonach wszystkich placówek oświatowych na terenie powoatu żuromińskiego potrwają do końca września.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony