Aktualności

„Kierowco- nie polujemy na zebrach”

Data publikacji 15.09.2022

Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Wczoraj w ogólnopolskiej akcji z żuromińską drogówką udział wzięli uczniowie z Szkół Podstawowych w Lubowidzu i Zieluniu.

Kierowco! Nie polujemy na zebrach! - to hasło kampani, w której dzieci apelują do kierowców, w rejonach przejść dla pieszych by nie tylko zwalniali przed pasami, ale również swoją uwagę skupiali na ich otoczenie, a tym samym reagowali na pieszych. W ramach tej edukacyjnej inicjatywy uczniowie z plakatami i banerami wyruszą w okolice przejść dla pieszych, znajdujących się pobliżu szkół i przedszkoli, wszystko po to by zwrócić uwagę kierowcom na swoją obecność.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków drogowych to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych, aby uczniowie, którzy wrócili do szkół byli bezpieczni na naszych drogach, policjanci realizują kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

W ramach akcji policjanci zorganizowali również krótkie pogadanki z uczniami przypominające im podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu.

asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony