Aktualności

„ III PaT- Żuromińskie Logowanie”

Data publikacji 25.05.2017

W dniach 31.05-2.06.2017r. w Żurominie odbędzie się impreza pn. " III PaT- Żuromińskie Logowanie”. Poprzez zabawę młodzi ludzie promować będą życie bez uzależnień.Ideą tego programu jest moda na życie bez uzależnień. To głos młodzieży w profilaktyce - tłumaczą organizatorzy.

W czasie spotkania odbędą się liczne warsztaty artystyczne:  teatralno-happeningowe, profilaktyczne, filmowe, plastyczne oraz zajęcia z profilaktyki uzależnień i pierwszej pomocy .

1 czerwca 2017r. odbędzie się  Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Żurominie.

W parku miejskim przy  Pl. Piłsudskiego policjanci wystawią  stanowisko, gdzie dzieci będą mogły zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Policjanci pokażą radiowozy oznakowane używane do zabezpieczeń imprez masowych i obsługi wypadków drogowych.  Można będzie do nich wsiąść, puścić sygnały, założyć czapkę i poczuć się na chwilę prawdziwym policjantem. Odbędzie się również  znakowanie rowerów.

Młodzież biorąca udział w imprezie przygotowała plakaty i transparenty z hasłami nawołującymi do życia bez uzależnień. Uczniowie  będą rozdawać balony  z  narysowanym uśmiechem- symbolizujące życie wolne o uzależnień.

Organizatorem Akcji jest „Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw”, Komenda Powiatowej Policji w Żurominie, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowo-Narkotykowych z Gmin: Kuczbork, Bieżuń, Lutocin, Siemiątkowo, Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w  Żurominie, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żuromine.

st.sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony