Aktualności

Zabezpieczenie pielgrzymki

Data publikacji 22.05.2017

W dniu 26 maja 2017r policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem pieszych pielgrzymów. Ręczne kierowanie ruchem drogowym pozwoli na bezkolizyjne i płynne kierowanie pielgrzymów z Żuromina do Działdowa.

RADY DLA PIELGRZYMÓW:

  • Zabezpieczmy mienie przed kieszonkowcami. Zadbajmy o torby, plecaki i nie spuszczajmy ich z oka, a jeśli zajdzie potrzeba powierzmy je zaufanej osobie. Pieniądze i dokumenty schowajmy w niedostępnych miejscach. Warto zabrać niewielką ilość gotówki, którą warto porozkładać w różnych miejscach tak aby jednorazowy pech nie pozbawił nas całej gotówki.

 

  • Obowiązkowo pielgrzymi powinni dostosowywać się do poleceń policjantów ! Zmotoryzowani i piesi pielgrzymi muszą wykonywać polecenia policjantów, którzy dbając o bezpieczeństwo pieszych ręcznie kierują ruchem drogowym.

W okresie wzmożonego ruchu pielgrzymkowego dochodzi do większej ilości kradzieży kieszonkowych. Złodzieje kradną portfele, telefony komórkowe oraz dokumenty.

Do kradzieży najczęściej dochodzi w środkach lokomocji i pubicznej, ale i co jest nowym zjawiskiem - w miejscach gdzie pielgrzymi modlą się czy odpoczywają.

 

Policja apeluje o dużą ostrożność!

 

st.sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony