Aktualności

Policjanci rozmawiali o cyberprzemocy

Data publikacji 16.05.2017

Wczoraj (15.05) żuromińscy policjanci wzięli udział w spotkaniu z uczniami Gimnazjum w Zieluniu. Mundurowi wyjaśnili czym jest zjawisko cyberprzemocy, jednocześnie poinformowali uczniów o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Takie spotkania mają też zapobiegać w przyszłości popełnianiu tego typu przestępstw przez młodzież.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Żurominie spotkali się wczoraj z uczniami Gimnazjum w Zieluniu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców.
Komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają wszyscy - dzieci i dorośli. Internet stanowi skarbnicę wiedzy i informacji, jest platformą, na której młodzież kontaktuje się z rówieśnikami, miejscem nauki, pracy itp. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje.

Dzięki spotkaniu uczniowie przede wszystkim dowiedzieli się jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej.

st. sierż. Monika Ejnik

 

 

Powrót na górę strony