Aktualności

Pierwsza w tym roku zbiórka przed nami. ZAPRASZAMY!

Data publikacji 18.03.2022

We wtorek (12.04) odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi, którą organizują w Żurominie policjanci. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Zapraszamy do dołączenia do naszej inicjatywy mieszkańców powiatu żuromińskiego.

Będzie to pierwsza w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych żuromińskiej komendy Policji. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować!

Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi.

Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 12 kwietnia (wtorek) w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie od ulicy Szpitalnej.Kolejne zbiórki krwi zaplanowano na: 14 czerwca i 25 października 2022 roku.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:

- czujesz się zdrowy;

- ważysz nie mniej niż 50 kg;

- pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi;

- jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 12 kwietnia br.

Musisz być:

- po lekkim, beztłuszczowym posiłku;

- z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Autor: mł. asp. Tomasz Łopiński

Powrót na górę strony