Aktualności

Podsumowanie działań "Pasy"

Data publikacji 09.05.2017

W miniony czwartek oraz piątek policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

4-5  maja  br. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie prowadzili krajowe działania pn. „PASY”. Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze żuromińskiej drogówki skontrolowali 32  pojazdy i ujawnili 16 wykroczeń. W 15  przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców oraz pasażerów pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi odnotowali także 1  przypadek nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.

Policjanci nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony