Aktualności

„Bezpieczna Kobieta” II edycja

Data publikacji 31.03.2017

Ruszyła II edycja programu pod hasłem „Bezpieczna Kobieta” . Uroczyste rozpoczęcie zajęć z zakresu samoobrony kobiet odbyło się wczoraj po południu w żuromińskiej Komendzie. Wszystkich przybyłych powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie podinsp. Dariusz Wieczorek. Chęć udziału w programie zgłosiło 20 pań zainteresowanych nauką samoobrony i podniesieniem swojej sprawności fizycznej.

Głównym celem akcji jest przede wszystkim wszechstronna edukacja kobiet w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobistego, jak również zachowania w sytuacji nagłego zagrożenia, zdrowia i życia. Akcję adresujemy do wszystkich Pań bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, gdyż każda z Pań może zostać potencjalną ofiarą przestępstwa. Panie mają czuć się bezpiecznie- to główne założenie kursu.

Kurs "BEZPIECZNA KOBIETA" realizowany jest przez Urząd Gminy i Miasta Żuromin oraz Komendę Powiatową Policji w Żurominie.

Chęć udziału w programie zgłosiło 20 pań zainteresowanych nauką skutecznych sposobów samoobrony i podniesieniem swojej sprawności fizycznej.  Oprócz zajęć praktycznych z samoobrony, omawiane będą wybrane zagadnienia z  psychologii, pierwszej pomocy przedmedycznej czy wiktymologii.

Kurs potrwa od  30 marca do 25 maja.

st. sierż. Monika Ejnik

Powrót na górę strony